Co z kredytami frankowymi robią kancelarie frankowe?

Swego czasu popularność kredytów frankowych była naprawdę ogromna. Mnóstwo osób decydowało się na to, aby zaciągnąć zobowiązanie w obcej walucie, ponieważ na tamten moment było to korzystne pod względem finansowym. Dziś szacuje się, że blisko 90% wówczas branych kredytów, to były właśnie kredyty we frankach szwajcarskich. Gdy jednak waluta ta się znacznie umocniła, wówczas okazało się, że wartości kredytu do spłaty znacząco wzrosły. Wiele osób nie było w stanie poradzić sobie z tym zobowiązaniem, dlatego sprzedawały swoje nieruchomości. Inni natomiast obecnie walczą o sprawiedliwość. Jak się bowiem okazało, mnóstwo umów zawiera niedozwolone zapisy. Co z kredytami frankowymi w 2021 roku się dzieje? Dziś przy pomocy kancelarii frankowej można nie tylko wygrać z bankiem, ale odzyskać również mnóstwo nadpłaconych przez lata pieniędzy. Po pomoc zgłaszać się również mogą osoby, które zastanawiają się co z kredytami frankowymi spłaconymi już mogą uzyskać.

Warto doczytać: o co chodzi z kredytami frankowymi, co robić z kredytem frankowym, co z kredytami frankowymi po wyroku TSUE.

Jak działają kancelarie frankowe?

Kancelarie frankowe specjalizują się w sprawach, dotyczących kredytów frankowych. Działają one obecnie niemalże na terenie całego kraju, przede wszystkim w większych miastach. Kredyt frankowy w tym wypadku staje się przyczynkiem do tego, aby nawiązać bliższą współpracę z taką instytucją. Wiele kancelarii posiada również doświadczenie w tym zakresie i wiele wygranych spraw na swoim koncie. Choć nie wszystkie sprawy kończą się zwycięstwem Frankowiczów to obecnie jest to zdecydowanie większy procent, niż jeszcze kilka lat temu. Również Sąd Najwyższy zaczyna głębiej analizować sprawy frankowe, dzięki czemu można liczyć na ujednolicenie wyroków w tej sprawie, przede wszystkim na korzyść osób mających kredyt we frankach.

Współpraca z kancelarią frankową, która świadczy skuteczną pomoc Frankowiczom zaczyna się oczywiście od przeanalizowania samej umowy kredytowej. Jest to pierwsze działanie i sama analiza jest darmowa. To może nas zachęcić do skorzystania z takich usług. Jeśli w umowie faktycznie będą znajdowały się jakieś nielegalne zapisy, wówczas kancelaria chętnie podejmie się działań na nasz koszt. W późniejszym etapie są one już płatne, jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że ostatecznie można uzyskać duże korzyści finansowe, które jak najbardziej będą tego warte.

Jak wyglądają sprawy frankowe?

Wyroki w przypadku spraw frankowiczów, bywają dość różnorodne. Pozew frankowy będzie zasadny jedynie wtedy, gdy będą oczywiste przesłanki do wygrania sprawy.

Wyrok w sprawie indywidualnej częściej jest pozytywny, niż w przypadku spraw zbiorowych. Właśnie z tego względu większość osób działa na własną rękę. Pozwy są dokładnie sprawdzane i jeśli jest większa ilość osób, wówczas trudniej jest sądom odnieść się do wyraźnych odstępstw od normy. Dlatego kancelarie frankowe jako doświadczone instytucje zazwyczaj zachęcają do tego, aby występować w pozwach indywidualnych.

KSR Prosperity sp. z o.o., ul. Stanisława Staszica 6/6, 80-262 Gdańsk, +48 575 247 402Ta strona korzysta z plików cookies zgodnie z przyjętą polityką prywatności.